3 Şubat 2012 Cuma

türk sporunun yanındayım..

sevgili okurlar,
sizlerden aldığım metrelerce okuyucu fakslarına dayanamadım ve türk sporuna katkılarıma devam etmek için önceki akşam galatasaray-antalyaspor maçına gittim..
sonuçta tff başkanı istifa etti diye bu ligin başı boş mu kalsındı??

şartlar tahmin edeceğiniz üzere oldukça çetindi.. karlı zemini ilgili görselde görebilirsiniz..
(bi de bu 2 tur vileda'yla silinmiş hali)
görsel no1:

ancak daha önceki beyannatlarımdan da hatırlayacağınız gibi havalar 15 derece üstüne çıkmadan maça gitmeme kararı almıştım ancak bu maça da gitmem gerektiğinden locaya gittim ve maçı sıcacık locamdan izledim..
görsel no2:

bu arada siz göremiyorsunuz ama nesli tükenmekte olan grundig lcd'lerin son temsilcileri TT Arena'da ziyaretçilerini bekliyor..
siz de bu sevimli canavarları gidip görmek istemez misiniz??

shh galatasaray yönetimi, grundig ne olm kafayı mı yediniz??

herneyse konumuza dönelim..
lüks ve şaaşaaya olan ilgimi, sevgimi, merakımı ve tutkumu bilirsiniz..
locanın sıcaklığı, samimiyeti ve asaleti beni büyüledi..
yan komşularımız hep bizler gibi A, A+ ve A++ insanlardı, bunun için de rahatlıkla zenginlikle ilgili şakalar komiklikler attık tuttuk..
ben bazen locamızda avocado bittiği için boş fincanla yan locaya başımı uzattım ve "afedersinizzzz ocakta yemeğim var ve aniden avocadomuz bitmiş, sizde fazla varsa alabilir mizzzz??" dedim falan..
şaka şaka ocakta yemek demedim, ne o öyle fakir gibi, ama belki AGA ocağımda demiş olabilirim çok emin diilim, o sırada büyülü dünyanın tesiri altındaydım zira bazı yerler flu..

tamam size bu kadar masal yeter..
hadi gerçek dünyaya dönüyorum..
avocado falan yoktu hatta dolaplar bile boştu ama limitsiz, çay-kahve-yemekler falan vardı merak ediosanız eğer.. ancak biz öncesinde ziyadesiyle yiyip içtiğimizden kendimizi çaya-kahveye verdik, sonra da kafeinden sabaha kadar koyunları saydık..
biz maça yine eltim E.B. ile iştirak ettik..
tüm asilliğimiz "biz zaten locada doğduk" tavırlarımız ile o kadar elittik ki..

fakat sevgili bayanlar gittim gördüm ki bu loca tayfası eski açığın yılda 100bin dolar vermiş hali sadece, zira yine "ömeeeeeerrrr ben senin ta amk" diye kulağıma böğüren ayı beni aldıııııı taaaa inönü'de eski açıktaki yerime götürdü.. çok teşekkürler gerçekten, aylardır bu tınıyı özlemiştim ben de!?!?

bunun dışında tv ve stadyum deneyimlerini birebir karşılaştırma şansım oldu..
öyle ki ben odada sıcacık koltuğumda tv'den izlerken, hemen camın dışında maçı sahadan izleyen arkadaşlarımla aramda ciddi bir reaksiyon farkı vardı..
tamam görüntü tv'ye 5-6 saniye geç geliyordu bunu anladım yaklaşık 65.dk'da falan ama dışardan çığlık kıyamet sesler geliyor, sanıyorum ki 5 saniye sonra acaip bir pozisyona denk gelicem, ama yoo hiç bir şey olmuyo.. tamamen suni heyecanlar, bir ilüzyon hali o stadyum heyecanı.. maçı tv'den gözümü kırpmadan izledim, inanın öyle heyecanlı, kritik poziyon yok denecek kadar azdı ama izleyenleri görseniz sanırsanız ki pozisyonlar, goller havalarda uçuştu.. aksine gayet silik bi maçtı, iyiki gelmediniz.. zaten gelmek isteseniz bile locamızda yer yoktu..
TT Arena'da dikkatimi çeken diğer önemli bir nokta: bu stadyumda hiç örümcek adam yoktu.. ya ben göremedim ya da hakaten buraya gelmiyorlar uzak olduğu için.. ancak buzlaş adamlar vardı..
çok enteresan.. adamlar baya üstü kapalı yerde oturuyorlar, yani kar gelmesi mümkün değil ama herif o kapkapalı yerde koccccamaaaaan bir kar topu yapıp sahaya atabilio ve daha da önemlisi isabet ettirebilio..
ben anlamıyorum bu ülkede amerikan futbolu neden hala bir yerlere gelemio?!?!
resmen oturduğu yerden buz üretio adam.. yani anlayacağınız yine bir maç, yine bir hayal kahramanı canlarım..

sizlere son bir haberle yazımı bitiriyorum..
federasyon başkanlığına adaylığımı koydum..
siz de artık türk futbolunun bir yerlere gelmesini ve Amerikan futbolunun bir ata sporu olmasını istiyorsanız "MUJDE.TFF" yazıp, 2222'ye kısa mesaj gönderebilirsiniz..

hayırlı cumalar,
MuMujjjjj

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder